Deltagere i FolkSkovlund 2019
UDSOLGT!
men vi laver en venteliste.

Gruppeinddeling
Hvor kom de fra sidste år? - Wo kamen sie letztes Jahr her?

*Udtrukket blandt de, der har meldt sig frivilligt som hjælpere - vi siger tak.
Allan Thorsen Hasle Guitar, 6.st. banjo
Anders Sanderbo Haderslev Guitar, 5.st.banjo
Anna Hartvig Næstved Tinwhistle,
folk flute
* Arne Bo Nielsen Frederikshavn Guitar, mandolin
Benny Nilars Udbyhøj Violin, mandolin
  Bent Hymøller Skjern Sav, bodhrán
Bjarne Friis Aabenraa Mandolin, violin, tinwhistle
Bjarne Lund Tarm Bodhrán
* Christel Thøgesen Aabenraa Sækkepibe
Carsten Bager Skovlund Violin, vaskebræt
  Doris Nows Hamborg Mandolin, violin, banjo
Elo Bruun Djernæs Hvidovre 6/12st Guitar, 6st.banjo,harmonika
  Elsebeth Pedersen Haslev Bas, bodhrán
Elsebeth Arnbak Videbæk Guitar
Erik Gundersen Børkop 5st. banjo
* Gerhard Kinze Løjt Kirkeby Guitar, Mandolin, Dobro, 5st banjo, mundharmonika
Gert Sax Møller Haslev Guitar, bodhrán
Gisela Broers Edewecht Saxofon, violin, bratsch, blokfløjte
Hanne Gruwier Mogensen Glesborg 5st. banjo, autoharp
Hanne Jespersen Rudkøbing Violin
Heidi Bartscherer Norderstabel Sækkepibe, basun, harmonika, tværflløjte
* Helen Andersen Middelfart Klarinet
Inge Frandsen Rold Harmonika
Jakob Vedel Harndrup Tværfløjte, sækkepibe, smallpipe,
  Jan Dehlholm Viby Violin, bas
  Jan Petersen Lebøl, Sydals Sækkepibe, lowwhistle
*   Jette Hadberg Broager Sækkepibe, smallpipe
  Karen Marie Madsen Ørsted El-bas, sang
  Kay Helm Süderbrarup Sækkepibe
  Kurt Christensen Råhede, Ribe Cajon
  Kurt Pedersen Haderslev Violin, sækkepibe, smallpipe
  Lasse Justesen Ringkøbing Violin
  Leif Hansen Bjæverskov Violin
Leif Sørensen Herlufmagle Guitar
Line Bahnsen Udbyhøj Sang
Mads Peter Jensen Viby J. Guitar, violin, sang
Marianne L. Rasmussen Højbjerg Guitar, violin
Ole Arnbak Videbæk Violin, banjo
Palle Pedersen Frifelt Sækkepibe, smallpipe
  Per Brink-Vilsen Galten Violin, guitar, klaver
Per Rosenlund Larsen Hjørring Tinwhistle, sækkepibe,smallpipe
Pia Nørager Haslev Bodhrán
* Poul Erik Brandt Harndrup Sang, bodhran
Rolf Küpper Marburg Sækkepibe
  Susanne Beckmann Bad Salzuflen Sækkepibe, smallpipe
Susanne Kraft Tjele Violin
Susanne Petersen Råhede, Ribe Violin
Søren Boesen Horsens Bas, sax, klarinet

Venteliste
 

Gruppeønske (ændringer kan forekomme)
Fløjtekursus torsdag
Rune Barslund

Anna
Bjarne
Elsebeth A

Elsebeth P
Gisela
Jan P

Sækkepiber
Alvis Kerr/Donald Grant
Christel
Heidi
Jakob
Jan P

Jette
Kay
Palle
Rolf


Dansk / Nordisk
Rune Barslund
Dorte
Helen
Inge
Jan D
Lasse

Mads Peter
Marianne R.
Susanne K
Søren

Irsk / Skotsk
Christopher Davies
Anna
Arne Bo
Bjarne L
Elo



Gisela Broers
Karen Marie
Leif
Line
Pia

Skotsk / Irsk
Pia Nygaard
Alan
Benny
Bent
Elsebeth

Gert
Per
Poul Erik
Oldtime
Tobias Enevoldsen
Anders
Bjarne F
Carsten
Doris
Elsebeth A
Erik
Gerhard
Hanne J
Hanne G
Kurt
Leif H
Ole
Per Brink-Vilsen