Deltagere i FolkSkovlund 2022

Gruppeinddeling
Hvor kom de fra sidste gang? - Wo kamen sie letztes Mal her?

*De, der har meldt sig frivilligt til at komme om onsdagen og spille på forskellige plejehjem torsdag
Allan Thorsen Hasle Guitar, 6.st. banjo
Anders Sanderbo Haderslev Guitar, 5.st.banjo
Anna Hartvig Næstved Tinwhistle,
folk flute
Arne Bo Nielsen Frederikshavn Guitar, mandolin
  . Beate Baltzer Bergenhusen Violin, tinwhistle
* Benny Nilars Udbyhøj Violin, mandolin
  Bent Hymøller Skjern Sav, bodhrán
. Birger Eriksen Varde Sækkepiber, tinwhistle, harmonika
Bjarne Friis Aabenraa Mandolin, violin, tinwhistle
Bjarne Lund Tarm Bodhrán
Carsten Bager Skovlund Violin, vaskebræt
  Doris Nows Hamborg Mandolin, violin, banjo
Dorte Rasmussen Harndrup Violin
. Ejvind Svendsson Gråsten Harmonika
* Elo Bruun Djernæs Hvidovre 6/12st Guitar, 6st.banjo,harmonika
  Elsebeth Pedersen Haslev Bas, bodhrán
* Elsebeth Arnbak Videbæk Guitar
Erik Gundersen Børkop 5st. banjo
. Erik Pedersen Åbyhøj Harmonika, tværfløjte
  Gerhard Kinze Løjt Kirkeby Guitar, Mandolin, Dobro, 5st banjo, mundharmonika
Gert Sax Møller Haslev Guitar, bodhrán
Gisela Broers Edewecht Saxofon, violin, bratsch, blokfløjte
. Gunnar Steiner Hundested Harmonika
* Hanne Gruwier Mogensen Glesborg 5st. banjo, autoharp
  Helen Andersen Middelfart Klarinet
Heiko Neutsch Halle/Saale Irsk Bouzouki, mandola
Inge Frandsen Rold Harmonika
Ivan Christensen Outrup Sækkepibe
Jakob Vedel Harndrup Tværfløjte, sækkepibe, smallpipe,
  Jan Dehlholm Viby Violin, bas
    Jette Hadberg Broager Sækkepibe, smallpipe
* Karen Marie Madsen Ørsted El-bas, sang
* . Karin Grunwald Bünge/Dörpstedt Harmonika, fløjte
  Kay Helm Süderbrarup Sækkepibe
. Klaus Olsen Næstved Sækkepibe, guitar tinwhistle, klaver
  Kurt Pedersen Haderslev Violin, sækkepibe, smallpipe
  . Lars F. Knudsen Holmegård Harmonika
  Leif Hansen Bjæverskov Violin
Leif Sørensen Herlufmagle Guitar
* Line Bahnsen Udbyhøj Sang
Mads Peter Jensen Viby J. Guitar, violin, sang
. Maj-Lis Rasmussen Holmegård Violin
. Marianne Nobel Hundested Banjo, mandola
  Michael Siwertsen Haderslev Tromme
* Ole Arnbak Videbæk Violin, banjo
  Ole Nowak Bevtoft Snare Drum
Palle Pedersen Frifelt Sækkepibe, smallpipe
  Per Brink-Vilsen Galten Violin, guitar, klaver
Per Rosenlund Larsen Hjørring Tinwhistle, sækkepibe,smallpipe
Pia Nørager Haslev Bodhrán
* Poul Erik Brandt Harndrup Sang, bodhran
Poul-Henning Rasmussen Harndrup Sækkepibe
. Poul Mogensen Aarhus Violin, harmonika
Rolf Küpper Marburg Sækkepibe
* . Stefan Lillelund Esbjerg Guitar, mandolin, bodhran
* . Susanne Kraft Tjele Violin
  Susanne Beckmann Bad Salzuflen Sækkepibe, smallpipe
Søren Boesen Horsens Bas, sax, klarinet
. Aage Grønberg Århus Guitar, mandolin

Venteliste
 

Gruppeønske (ændringer kan forekomme)
Pipergruppe
Alvis Kerr/Donald Grant/
Birger
Ivan
Jakob
Jette

Ole (Tr)
Michael (Tr)
Palle
Poul-Henning
Rolf
Susanne B

Dansk/Nordisk
Rune Barslund/Kevin Lees
Dorte
Erik P
Ejvind
Gunnar
Helen
Jan D
Inge
Lars


Mads Peter
Maj-Lis
Marianne
Poul M
Susanne K
Søren
Aage


Irsk/skotsk
Christian Gleesborg/Damien Freynolds
Anna
Beate
Bjarne L
Elo
Gisela

Karen Marie
Karin
Leif S
Line
Pia
Stefan

Pia Nygaard/Denis McLaughlin
Alan
Arne Bo
Benny
Bent
Elsebeth P

Gert
Heiko
Klaus
Per
Poul Erik
Old Time
Sven Fritz/Bobby Sundmacher
Anders
Bjarne F
Carsten
Doris
Elsebeth A
Erik G
Gerhard
Hanne G
Kurt P
Leif H
Ole
Per Brink-Vilsen